language   
Results

Rally Prime Yalta Rally - Penalties

# Driver / Co-driver Totals Control Reason Penalty
1 2 HANNINEN Juho / MARKKULA Mikko 10 SS 2 Jumpstart 10
2 5 ANDERSSON Per Gunnar / AXELSSON Emil 2:20 TC 5C 14M Late 2:20
3 11 GARDEMEISTER Toni / SUOMINEN Tapio 10 SS 11 Jumpstart 10
4 12 SANDELL Patrik / PARMANDER Staffan 10 SS 11 Jumpstart 10
5 17 GORBAN Valeriy / CHERNEGA Vadim 1:00 TC 4 5M Late 50
SS 4 Jumpstart 10
6 18 SHAPOVALOV Yuriy / SHUMAKOV Liubomyr 50 TC 4 4M Late 40
TC 3 1M Late 10
7 19 KUZMENKO Anton / NESVIT Kyrylo 10 SS 13 Jumpstart 10
8 23 PUSHKAR Vitaliy / MISHYN Ivan 10 TC 13 1M Late 10
9 29 PECHENYK Volodymyr / YANKOVSKIY Andriy 20 SS 13 Jumpstart 10
TC 11 1M Late 10
10 33 VAZHEYEVSKYY Yukhym / KOCHKOVYY Yevgen 10 SS 2 Jumpstart 10
11 35 LOMADZE Alexander / MELADZE Mamuka 1:20 TC 8A 1M Late 10
TC 8F 7M Late 1:10
12 37 KANGUR Martin / OTS Andres 4:10 TC 2 23M Late 3:50
TC 3 1M Late 10
SS 11 Jumpstart 10
13 38 RAOUX Jean-Michel / MAGAT Laurent 10 SS 13 Jumpstart 10
14 39 TRUTNYEV Vadim / DANILISHIN Ivan 10 SS 13 Jumpstart 10
15 41 APOSTOLIUK Volodymyr / ZHELNIO Roman 20 TC 14C 2M Late 20
16 44 EROKHIN Vadym / ROSCHENKO Andriy 20 TC 12 2M Late 20
17 45 KOVALENKO Yuriy / KORSYA Volodymyr 40 TC 8E 4M Late 40
18 53 GEORGIEVA Tsvetomira / GEORGIEV Victor 3:00 TC 11A 10M Late 1:40
TC 11B 6M Late 1:00
TC 11C 2M Late 20
19 56 CHERAIN Cedric / PIROTTE Cedric 20 TC 11A 2M Late 20
20 61 VAIČIŪNAS Arunas / VAIČIŪNAS Mantas 1:50 TC 10 3M Late 30
TC 14A 2M Late 20
TC 14 6M Late 1:00
21 70 KOROBEYNIKOV Sergiy / PANENKO Andriy 2:00 TC 2A 12M Late 2:00
22 71 LISOVENKO Gennadiy / RYBAK Volodymyr 10 TC 2C 1M Late 10
23 75 PRUSS Stanislav / GORSHKOV Mykhaylo 50 TC 2A 1M Late 10
TC 2B 4M Late 40
24 76 GONCHAROV Alexander / GONCHAROV Vladimir 10 TC 2E 1M Late 10
25 77 TANANEVYCH Dmytro / NIKOLAYENKO Dmytro 30 TC 11A 3M Late 30
26 78 BORZENKO Dmytro / PIRUMOV Artur 4:50 TC 14C 1M Late 10
TC 7 1M Early 1:00
TC 5C 22M Late 3:40
27 85 MANKIVSKIY Olexandr / BILOUSOV Volodymyr 1:20 TC 4 8M Late 1:20
28 91 EVICH Sergiy / TISHCHENKO Andriy 1:20 TC 11A 2M Late 20
TC 7 1M Early 1:00
29 99 REZNIK Dmytro / MEDENCEV Pavlo 1:00 SS 10 Jumpstart 10
TC 10 5M Late 50
30 100 BONDAREV Denis / ZAGOSKIN Oleksandr 20 TC 2B 2M Late 20